Ohlédnutí za sv. Jiří

V sobotu 22.4 proběhly oslavy sv. Jiří, pojďte se s námi podívat, jaké to bylo.

Jako každý rok jsme se i letos okolo svátku patrona všech skautů vydali do skokovských lesů, abychom v rámci střediska poměřili své síly. Tentokrát se celostředisková hra nesla ve znamení lovu stvůr, se kterými právě svatý Jiří bojoval. Naše nová družina Veverek se také účastnila a seznámila se s oddílem. 🙂

Desítky účastníků tak absolvovaly stanoviště jako Bojiště, Loviště nebo Hrad, kde se je čekaly zkoušky zdatnosti, moudrosti i strategie s cílem získat co nejvíce dračích šupin a následně i draků. Celý den jsme pak zakončili tradičně na louce ve Skokovech, kde proběhl slavnostní oheň. Po jeho zapálení (tentokrát hned pěti fagulemi!) připomenul vůdce střediska Standa legendu o svatém Jiří, zmínil, co nás čeká v budoucích týdnech a popřál všem s předstihem úspěšné letní tábory. Po proslovu následovalo vyhlášení výsledků celodenní hry a pak za účasti Standy a Báry pasování úspěšných absolventů našeho rádcovského kurzu Malý strom na rádce. Slavnostní okamžik jsme završili stiskem přátelství, do něhož se zapojilo celkem 238 členů a přátel našeho střediska.