Víkendovka v Lomnici nad Popelkou 29.-31.3.2019

Máme tu očekávaný článek z víkendovky. Dokonce doplněný v rekordním čase o video! Doufáme, že se Vám bude líbit.

Průběžné zprávy: 

Na víkendovce si to zatím moc užíváme. Rádi bychom se s vámi podělili o výtvor družiny Borůvek.

Holky měly za úkol napsat, co je na skautu baví a čím se liší od ostatních kroužků.

“Skaut je jiný v tom, že se lépe známe a máme více zážitků. Můžeme si tykat (všichni). Rozumíme si líp, protože jsou naši vedoucí mladší než u jiných kroužků. Učíme se nové věci a jsme si bližší. Jsme rozdělené na kluky a holky. Říkáme si přezdívkami. O víkendovkách dodržujeme hygienu. Učíme se vycházet s penězi. Jsme jedna velká rodina. Na táborech nám dobře vaří. Učíme se hrou. Na víkendovkách se dělíme o věci (hlavně jídlo). Jezdíme často na víkendovky a výlety. Na táboře plníme bobříky. Respektujeme ostatní. Věříme si. Hledáme nové kamarády.

Skaut nás baví!”

Další zprávy z víkendovky budeme průběžně přidávat.

Přidáváme text, který napsali děti na konci víkendu. Aby byl dostatečně autentický, přepisujeme text i s gramatickými chybami.

Koaly:

V sobotu večer nás bavilo městečko Palermo. Bavilo nás hrát hry. V sobotu jsme šli na tábor. Bavilo nás ptát se na otázky a psát si je. Bavjej nás raní rozcvičky :). Bavilo nás hledat naší klubovnu :). Bavilo nás virábět kuřátka.

Borůvky:

Pátek

V pátek šli Borůvky nakupovat do coopu jídlo pro všechny na výkend. Bavilo nás plnit úkoly v různých dvojicích. Večer jsme konečně došly do klubovny v Lomnici nad Popelkou. Před spaním jsme si zahrály hru tajemný les.

Sobota

Dopoledne jsme se učili orientovat v mapě. Poté jsme si zahráli pohádkovou poštu. Po odpoledním klidu jsme vyrazili na výlet poznat Lomnici. Po skupinkách jsme předváděli zcénky na písničky.

Neděle

Ráno jsme konečně měli rozcvičku ve spacácích. K blížícím se Velikonocím jsme si vyrobyli kuřátka. Balením jsme se blížili ke konci výkendovky.

odkaz na video z víkendovky 🙂

Doufáme, že se brzy uvidíme na dalších akcích. Nejbližší je jarní brigáda 13.4. po které pojedou Borůvky přestávat do teepee.

Fotogalerie

Tento záznam byl publikován v Stalo se . Uložit odkaz do záložek.