Oslava dne sv. Jiří

Svatý Jiří je patronem všech skautů a skautek na celém světě. Naše středisko organizuje pro své členy hned dvě akce!

Na svatého Jiří nosí všichni skauti a skautky na sobě skautský kroj (případně střediskové tričko a šátek), aby jsme se všichni poznali a připomněli si sv. Jiří.

Skutský den sv. Jiří

První akcí bude oslava na náměstí Českého ráje v Turnově. Děti si zde zahrají nějakou tu hru (rodiče se budou moci také zapojit 🙂 ) a připomenou si našeho patrona.

Střediskový svatý Jiří

Druhou akcí bude velkolepá hra v lesích nedaleko Skokov. Děti mají jedinečnou příležitost se seznámit i s ostatními členy střediska a zahrát si hru letos na téma Osadníci.
Každé dítě si s sebou kromě věcí na letáku musí vzít i vlastnoručně vyrobený prak, který si udělají na schůzce. 🙂